Хірургічно-травматологічне відділення з 2011 року розташоване у новому хірургічному корпусі центральної районної лікарні. Відділення потужністю на 40 ліжок хірургії в т.ч. 15 ліжок травматології розміщене на двох поверхах та операційний блок з двох операційних залів на одному поверсі з відділенням анестезіології та інтенсивної терапії.

У відділенні є 1-но и 2-х містні палати підвищеної комфортності з туалетом, душем, ТВ, а також звичайні 3-4 містні палати.

 

Завідує відділенням, лікар-хірург вищої категорії

Половинка Володимир Григорович

тел. (05546) 7-66-65

polovinko

 

 

У відділенні застосовують сучасні методи операцій, у тому числі лапароскопічні та відеоендоскопічні при:

• пахових, пупкових і післяопераційних грижах;

• жовчокам'яній хворобі, холециститі;

• патології кишечника: кишкова непрохідність, перфорація кишкової трубки, перитоніт;

• варикозному розширенні вен;

• патології шлунка і дванадцятипалої кишки;

• гострих і хронічних парапроктитах;

• гнійно-запальних захворюваннях м'яких тканин;

• апендициту.

Лікарі-хірурги постійно тримають руку на пульсі світових досягнень медицини, а кращі методики впроваджують у себе у відділенні.

Відділення оснащено сучастним лапароскопічним та ендоскопічним обладнанням.

У відділенні постійно працюють:
Лікар хірург вищої, ендоскопіст першої категорії

Сіняков Волоимир Васильович

Тел: 0509727751

 

Лікар уролог першої категорії

Солодов Олександр Володимирович

Тел:0502842174

 

Лікар травматолог 

Марусан Олександр Володимирович

тел. 0992678030

А також у відділенні працює ще п’ять ургентних хірургів, отоларинголог (першої категорії) 

Крот А.В. Павлівський І.Я.
Пашкан В.С. Трюханов І.В.

В свій час відділення очолювали знані фахівці медицини Бериславщини:
1. Дремух Артем Сергійович,
2. Шельпякова Катерина Іванівна,
3. Кардава Север’ян Север’янович, нинішній головний лікар центральної районної лікарні,
4. Воробйов Олександр Дмитрович
5. Тучик Петро Олександрович - нині “діючий” хірург-ветеран.
Тривалий час у відділенні працювали травматологами Татаровський Олексій Вікторович та Чеботарьов Микола Миколайович.

Сучасні методи лікування жовчнокам’яної хвороби в Бериславській центральній районній лікарні

 

Жовчокам'яна хвороба - утворення каменів і піску в жовчному міхурі та жовчних протоках, що виникає внаслідок порушення обміну речовин в організмі. Виділяють:
Хімічну стадію жовчнокам'яної хвороби яка супроводжується зміною основних властивостей виробленої печінкою жовчі (її перенасичення холестерином), утворення каменів і піску при цьому ще не спостерігається. Початковий етап розвитку захворювання може тривати кілька років, не даючи про себе знати якими-небудь симптомами.
Латентну стадію жовчнокам'яної хвороби характеризується утворення каменів. Даний процес може початися на тлі запалення жовчного міхура, пошкодження його слизової оболонки, застою жовчі. Наявність дрібних кам'яних відкладень вже встановлюється в процесі проведення УЗД, однак перші симптоми захворювання можуть з'явитися тільки через десять років.
Клінічна - носить назву калькульозного холециститу. Її клінічна картина повністю залежить від місця локалізації каменів. Наприклад, камені, розташовані на дні жовчного міхура, ніяк себе не проявляють. Кам'яні відкладення, що потрапляють в міхурну протоку, можуть її перекрити, що супроводжується колькою різної інтенсивності. Одним з грізних ускладнень жовчнокам'яної хвороби може бути «міграція» жовчних каменів із міхура в загальну жовчну протоку та перекриттям шляху виходу жовчі в 12-палу кишку. В такому випадку розвивається механічна жовтяниця, яка є дуже серйозною загрозою життю хворого та потребує невідкладної складної операції. Основною ознакою жовчнокам'яної хвороби є так звана колька - раптовий гострий біль локалізується в ділянці жовчного міхура.
На тлі жовчнокам'яної хвороби часто розвивається деструктивний холецистит, що вимагає госпіталізації хворого і проведення оперативного лікування.
Показанням до проведення хірургічного втручання є:
-наявність каменів у жовчному міхурі;
-часті інтенсивні коліки.
Операція з видалення кам'яних відкладень з жовчного міхура носить назву холецистектомія і передбачає видалення не тільки каменів але й самого органу. При цьому видалення жовчного міхура не має на увазі відновлення нормального обміну речовин в організмі. Поліпшення стану здоров'я зазвичай спостерігається після проведення операції у разі дотримання хворим правильного харчування. Більшість хірургічних операцій з видалення жовчного міхура сьогодні виконується з використанням лапароскопічних хірургічних методів, в яких тонкі хірургічні інструменти - троакари, вводять в черевну порожнину через маленькі розрізи. Операція виконується під наркозом, так що пацієнт спить, і не відчуває ніякого болю.
Під час лапароскопічної холецистектомії, хірург робить чотири невеликих розрізи на черевній стінці, два з яких мають довжину по 5 міліметрів, і інші два мають довжину по 10 міліметрів. Трубка з маленькою відеокамерою вставляється в черевну порожнину через один з розрізів. Під час введення троакари не розрізають тканини, а лише розсовують. Хворому, що знаходиться під наркозом, надувають живіт за допомогою двоокисом вуглецю. Решта інструментів вводиться через інші розрізи. Потім, коли жовчний міхур знайдений, він видаляється.

Переваги лапароскопічної холецістєктомії:
• Мінімальний біль після операції;
• Найкращий косметичний результат;
• Мінімальна втрата активності пацієнта;
• Мінімальні післяопераційні ускладнення;
• Швидка реабілітація;
У хірурічному відділенні Бериславської центральної районной лікарні лапароскопічні операції виконуються на сучасному обладнанні зарубіжних виробників.

Записатися на консультацію до лікаря-хірурга в нашій лікарні Ви можете за телефоном:

Сіняков Володимир Васильович

050 972 7751

Телефон завідувача відділенням: Половинка Володимир Григорович

(05546) 7-66-65