Донорство крові — почесно і корисно!!!

                        Шановні бериславці та мешканці району!

     20 грудня 2018 року з 0800    комунальною установою  “Херсонський обласний центр служби крові”  на базі поліклініки Бериславської центральної районної лікарні буде проводитись забір крові.

  ПАМ'ЯТКА ДОНОРУ:

         Донором може бути громадянин віком з 18 до 60 років та вагою від 55 кг і вище, який має при собі паспорт з пропискою в Бериславському районі.

         На здачу крові потрібно приходити чистим, у чистій білизні. Донор не повинен  приходити  на кроводачу з ознаками  нежитю, кашлю та з температурою. Перед кроводачею потрібно відпочити: не варто  приходити після нічної зміни або чергування.  
         ХАРЧУВАННЯ  ПЕРЕД  ДОНАЦІЄЮ:

         За 3 дні не вживати  спиртні  напої. Напередодні, і в день кроводачі не вживати жирну їжу: рослинні жири, тварині жири, молочні продукти, ковбаси, яйця, м'ясо, оселедець, насіння, горіхи, мак, кондитерські вироби, шоколад, банани, морозиво.

         РЕКОМЕНДОВАНО:

         Каші та овочеві супи без за жарки, овочі без олії, відварна риба, соки, узвари, чай, білий хліб, макаронні вироби, фрукти – крім бананів. У ранці легкий сніданок: чай або кава з печивом (не жирним).

         Кров донора обстежується на інфекції, які передаються через кров: вірус гепатитів В і  С, сифіліс, ВІЛ – інфекція.

Результати своїх аналізів донор може отримати через день  після кроводачі,  звернувшись до  реєстратури  Херсонського обласного Центру служби крові з паспортом.

         Донорство крові або її компонентів є нескладною безпечною медичною процедурою, яка виконується в Україні на сучасному обладнанні, надає донорам можливість безкоштовно пройти медичне та лабораторне обстеження, отримати певні пільги і найголовніше — отримати величезне моральне задоволення від того, що своїм вчинком він, можливо, врятував чиєсь життя.

         Адміністрація комунальної установи “Бериславська ЦРЛ” запрошує всіх бажаючих та небайдужих прийняти участь у здачі крові. На здачу крові при собі обов'язково мати паспорт.

         У разі виникнення питань звертайтесь за телефонами 7-31-25 або 0951175159.

 

 

Адміністрація КУ «Бериславська ЦРЛ»

   

    20.09.2018 року  в комунальній установі «Бериславська центральна районна лікарня» відбулася лікарська конференція з питань надання медичної допомоги хворим з серцево – судинною патологією. Під час конференції свої доповіді із зазначених питань представили кандидат медичних наук, завідувач відділенням серцево – судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні Спірін Юрій Сергійович, та завідувач відділенням реанімації лікарні ім.Тропіних м.Херсон Фроль Андрій Миколайович. В конференції прийняли участь лікарі КУ «Бериславська ЦРЛ» та КНП «Бериславський РЦ ПМСД». Також до конференції долучились представники Великоолександрівського району (учасники Бериславського госпітального округу) у складі головного лікаря та завідувача терапевтичного відділення Великоолександрівської ЦРЛ та лікарі – терапевти Великоолександрівського РЦ ПМСД.

  08 червня 2018 року в комунальній установі «Бериславська центральна районна лікарня» відбулося робоче засідання головних лікарів центральних районних лікарень, що входять до складу Бериславського госпітального округу. Засідання пройшло під головуванням головного лікаря КУ «Бериславська ЦРЛ» Кардава Север‘яна Север’яновича. У засіданні прийняли участь головний лікар

 

З 01 по 30 березня в Україні проходить місячник боротьби з туберкульозом.   

  Туберкульоз – це інфекційна хвороба, яку викликає мікобактерія туберкульозу. Хвороба може вражати різні органи та системи людини. Розповсюджується туберкульоз хворими найбільш поширеною, легеневою формою туберкульозу. Зараження найчастіше відбувається під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму захворювання, при вдиханні мікобактерій туберкульозу з дрібними краплями мокроти та слини. Збудник потрапляє в організм з пилом, через предмети вжитку, посуд та постіль, папери, недопалки хворого та ін.  Зараження може відбутись також при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби. У більшості людей, інфікованих туберкульозом хвороба ніколи не проявляється. Якщо імунна система людини не в змозі зупинити інфекцію, приблизно у десятої частини заражених людей інфекція прогресує і розвивається захворювання. Деякі стани сприяють підвищенню ризику розвитку туберкульозу. Це інфікування вірусом імунодефіциту, вживання наркотиків, недавня  туберкульозна інфекція, цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, лікування гормонами, тяжкі захворювання нирок. Майже всі пацієнти з вперше виявленим туберкульозом можуть бути вилікувані. Правильне лікування є найважливішою мірою профілактики. Воно швидко робить заразних хворих незаразними та затримує розповсюдження інфекції в суспільстві. Порушення режиму лікування може призвести до смерті хворого, розвитку стійких до ліків штамів бактерій, продовження бактеріовиділення.

  Населення в цілому і, особливо, члени сімей хворих людей повиннізнати про існуючи ризики. Діти, підлітки та дорослі, які перебувають у контакті з хворими, страждають на туберкульоз частіше, ніж інші. У зв’язку з цим головним завданням стає покращення виявлення хворих серед населення. У дорослих воно можливе при своєчасному флюорографічному обстеженні, аналізі мокротиння на наявність збудника, у дітей – за допомогою туберкулінової діагностики (проби Манту). Необхідно негайно звертатися до лікаря, якщо людину  більше 3 тижнів непокоїть постійний кашель, підвищена температура тіла та пітливість уночі.

  Необхідно пам’ятати, що туберкульоз можливо вилікувати, якщо своєчасно діагностувати хворобу та дотримуватись усіх вимог лікування.                                                            

Лікар-фтизіатр Керпань А.М.

09 лютого 2018 року в комунальній установі «Бериславська центральна районна лікарня» відбулась зустріч колективу лікарні з народним депутатом Верховної Ради України Іваном Вінником.

07.02.2018 року в комунальній установі «Бериславська ЦРЛ» сумісно з КЗ «Бериславський РЦ ПМСД» відбулось підсумкове засідання медичної ради з питань роботи галузі охорони   здоров’я району протягом 2017 року.

Нормативно-правові акти, якими, зокрема, врегульовані права та обов’язки пацієнта:

  •  Конституція України;
  • Цивільний кодекс України ;
  • Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров’я".

     14.12.2017 року в КУ «Бериславська ЦРЛ» відбулася спільно із КЗ «Бериславський РЦ ПМСД» лікарська конференція.
      Основними питаннями на конференції були : «Діагностика та лікуван- ня інфаркту міокарда на до госпітальному етапі згідно сучасного протоколу лікування» доповідала лікар-кардіолог Братушко С.Г. та «Дегенеративні захворювання хребта та суглобів» доповідав лікар-травматолог Марусан О.В.

Адміністрація КУ «Бериславська ЦРЛ»