Презентовано Рамку цифрової компетентності працівника охорони здоров’я

images/PAMKA.pdf

Рамка цифрової компетентності працівника охорони здоров’я – це важливий інструмент для впровадження освітніх ініціатив і формування державної політики, спрямованої на підвищення рівня цифрової грамотності, практичного використання засобів і сервісів цифрових технологій фахівців медичної сфери різних напрямів та категорій. 

Документ містить опис та структуру цифрових компетентностей, що визначають обсяг знань, умінь і практичних навичок, необхідних для ефективного використання в роботі сучасних досягнень інформаційних технологій. 

Рамку підготували: Міністерство охорони здоров’я України у співпраці із Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України та Національною службою здоров’я України за сприяння Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

«Презентація і практичне застосування рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я на практиці означає підвищення професійних стандартів, створення навчальних програм для майбутніх та практикуючих медичних і фармацевтичних працівників. Також рамка сприятиме оцінюванню і самооцінюванню, заповнюючи прогалини та підвищуючи цифрові навички. Як результат відбудеться покращення якості надання послуг та функціонування системи в цілому – от і виконання домашнього завдання з євроінтеграції», – говорить заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Ми будуємо найзручнішу цифрову державу в світі. Для цього потрібно, щоб українці мали розвинуті цифрові навички. Саме тому ми створили та затвердили концепцію розвитку цифрової грамотності, розробили регіональні концепції з розвитку цифрової грамотності, адаптували європейські фреймворки DigiComp 2.1 та 2.2, створили Рамку цифрової компетентності, яка була схвалена Кабміном до 2025 року. Окремо – для підприємців, держслужбовців, освітян та молодих підприємців. А сьогодні – й для працівників охорони здоров’я», – додає заступник міністра з питань європейської інтеграції Міністерства цифрової трансформації України Валерія Іонан. 

Рамку рекомендовано для посадових осіб, які формують державну політику у сфері охорони здоров’я, розробників професійних стандартів та кваліфікаційних характеристик, укладачів навчальних програм закладів освіти та закладів підвищення кваліфікації, членів атестаційних комісій.

Реалізація цього документа – важливий крок втілення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, Концепції розвитку цифрових компетентностей та Концепції розвитку електронної охорони здоров’я.

 

images/PAMKA.pdf

Оголошення про національний конкурс "Благодійна Україна-2023" 

 

Триває прийом заявок на Національний конкурс

«Благодійна Україна-2023»

Асоціація благодійників України та Оргкомітет Національного конкурсу «Благодійна Україна» оголошують 17-тий конкурс із відзначення доброчинних ініціатив України – Національний конкурс «Благодійна Україна-2023». Вдруге за свою історію, конкурс проходитиме під девізом «Благодійність на захисті України». Понад півтора року ми живемо в умовах повномасштабної війни. Всі українці з різних областей та з-за кордону об’єдналися задля допомоги один одному в боротьбі зі спільним ворогом.

Цього року маємо чимало нових викликів у всіх сферах життєдіяльності нашої країни, які закриваються силами волонтерів, благодійників, доброчинців та усіх небайдужих громадян як в Україні, так і за кордоном. Допомога ЗСУ, ТРО, вимушеним переселенцям, дітям, школам, культурі чи лікарням, всі наші донати – це доброчинність на захист нашої країни, з головною метою – зупинити та подолати агресора і відстояти свою свободу та незалежність.

Запрошуємо всіх подавати заявки на участь у Національному конкурсі «Благодійна Україна-2023» – «Благодійність на захисті України».

У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу задля вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2023 року. Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.

Заявку можна завантажити за посиланням (завантажити заявку). Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 30 квітня 2024 року (включно). До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації, фінансові звіти тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу. Для благодійних фондів, організацій та громадських організацій фінансовий річний звіт є обов’язковою умовою участі у конкурсі (ви можете надіслати звіт разом з заявкою на електронну адресу конкурсу, або ж надати посилання на звіт на вашому сайті).

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ (англійська версія) – COMPETITION APPLICATION

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ – Менеджер року у сфері доброчинності

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС

ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС – КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Генеральний партнер Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023» – «Благодійність на захисті України» – Благодійний фонд «Благомай». Благодійний фонд «Благомай» в минулому році став генеральним партнером конкурсу та підтримує конкурс і цьогоріч. Інформаційний партнер конкурсу – Ресурсний центр «Гурт».

Оргкомітетом Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023» було прийнято рішення приймати заявки в 21 колективних, 3 індивідуальні та 3 спеціальні конкурсні номінації. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність номінанта, організації чи проєкт. Перед тим, як обрати номінації, уважно ознайомтеся із визначенням кожної та оберіть доцільні до вашої діяльності. Оскільки, конкурентоспроможність заявки напряму залежить від обраних Вами номінацій.

Колективні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»:

1) Благодійність великого бізнесу;

2) Благодійність середнього та малого бізнесу;

3) Благодійність міжнародного бізнесу;

4) Корпоративна благодійність;

5) Колективне волонтерство;

6) Всеукраїнська благодійність;

7) Регіональна доброчинність;

8) Місцева доброчинність;

9) Доброчинність в охороні здоров’я;

10) Доброчинність у освіті та науці;

11) Доброчинність у культурі та мистецтві;

12) Доброчинність у соціальній сфері;

13) Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля;

14) Доброчинність у захисті України;

15) Доброчинність неурядового сектору;

16) «Добро починається з тебе»;

17) «Молодіжні доброчинні ініціативи»;

18) Доброчинна акція року;

19) «Платформа добра»;

20) «Синергія добра: ефективне партнерство»;

21) «Інновації в доброчинній діяльності».

Індивідуальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»:

1) Благодійник року;

2) Волонтер року;

3) Менеджер року у сфері доброчинності ( у цю номінацію заповнюється окрема заявка – за лінком).

Спеціальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»:

1) Народний доброчинець (єдина конкурсна номінація, де переможець визначається шляхом онлайн голосування);

2) Медіа і доброчинність;

3) Допомога з-закордону.

Цього року введено нову конкурсну номінацію: «Синергія добра: ефективне партнерство». Ця номінація передбачає визначити кращі доброчинні партнерські проєкти між фондами (організаціями). У номінації розглядаються заявки щодо кращих практик та сталого партнерства у реалізації благодійних проєктів колективів юридичних осіб (представники: зареєстрована благодійна організація, благодійний фонд, благодійне товариство, громадська організація).

Кожна подана на конкурс заява буде оцінена незалежною Національною експертною радою конкурсу, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться в червні 2024 року у Києві.  Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» – диплом та унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра». Лауреати, які посядуть  друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.

Кінцевий термін подачі заявок – 30 квітня 2024 року (включно). Заявку можна завантажити за лінком. Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години), e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/, http://blagoukraine.org/, фб.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina

Основні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»:

  • організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення конкурсу (до 31 грудня 2023 року);
  • прийом заявок (з листопада 2023 року – до 30 квітня 2024 року);
  • оцінювання заявок Національною Експертною радою (до початку червня 2024 року);
  • оголошення лауреатів Конкурсу (червень 2024 року);
  • нагородження переможців (середина червня 2024 року).

Окрім національного конкурсу, щороку оголошуються і його регіональні етапи. На разі, оргкомітет конкурсу веде перемовини з регіональними партнерами щодо організації регіональних конкурсів в областях. Після офіційних підписань меморандумів про співпрацю з партнерами, ми оголосимо регіональні конкурси на офіційному сайті конкурсу.

Слідкуйте за нашим сайтом та соціальними мережами, ми інформуватимемо про перебіг конкурсу. Чекаємо на ваші заявки.

Єднаймося заради добра та продовжуймо наближати Перемогу.

 
28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
 
ЩО ТАКЕ ГЕПАТИТ?
Це запалення печінки, яке виникає внаслідок вірусної інфекції. Зараження відбувається шляхом споживання брудної води чи їжі, під час пологів, при переливанні крові, статевим шляхом. Тяжка форма хвороби – рак печінки або цироз.
 
МЕТА ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ
Метою Всесвітнього дня боротьби з гепатитом є привернення уваги людства до цього захворювання, підвищення поінформованості щодо небезпечності гепатиту, залучення до спільної боротьби з хворобою.
 
ІСТОРІЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ
Таку дату започаткувала Всесвітня організація охорони здоров’я у 2011 році. Дата святкування обрана на честь дати народження лікаря з США на ім’я Барух Самюель Блумберг, котрий з’явився на світ саме цього дня у 1925 році. Блумберг зробив відкриття гепатиту B, за що отримав Нобелівську премію.
 
 
На базі КНП "Бериславська ЦРЛ" можливо пройти тестування на гепатити та ВІЛ-інфекцію швидкими тестами та отримати консультацію лікаря з подальших дій у разі необхідності

 

Минулого року МОЗ на своєму сайті запустило розділ «Портал вакансій для медичних працівників» – аби допомогти кожному медику, хто потребує роботи, знайти вакансію, що йому підходить. 

Упродовж перших місяців було розміщено понад тисячу вакансій з різних регіонів країни, 20% яких наразі успішно закриті. Такі приклади ми наводили неодноразово. Наприклад, про хірурга та анестезіолога із Запорізької та Донецької областей, які працевлаштувалися в Таращанській лікарні на Київщині.

Станом на зараз для медичних фахівців на сайті подано близько 200 активних вакансій, і  їхня кількість змінюється щодня. 

Портал вакансій медичних працівників є простим та зручним у користуванні. Кандидати можуть ознайомитися з усіма можливими опціями працевлаштування, додатковими перевагами та можливостями. А саме:

  • Щоб знайти вакансії у бажаному регіоні, медик може скористатися фільтром за областю, вказавши необхідну у полі «Область». 
  • Заклади охорони здоров’я можна відфільтрувати за формою власності та обрати з-поміж державних, комунальних, приватних тощо.
  • Вакансії можна фільтрувати і за посадою. Для цього слід вибрати необхідну посаду з випадного списку. Фільтр автоматично їх відсортує за запитом та видасть усі відповідні.

В описі вакансії міститься вся необхідна інформація, включно з вимогами до кандидата, розміром заробітної плати та додатковими перевагами.

«Через війну тисячі українських медиків стали внутрішньо переміщеними особами. З огляду на нове місце проживання, нові життєві обставини через портал вакансій якраз можна вибрати пропозиції, що підходять. І не потрібно переглядати загальні сайти з пошуку роботи, достатньо цього спеціалізованого розділу. Крім того, вакансії подають заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності звідусіль. У вакансії описані посадові обов’язки, кваліфікаційні вимоги, умови оплати праці та інші додаткові переваги (службове житло, проїзд, соціальний пакет…)», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

МОЗ запрошує тих, хто шукає роботу, користуватися цим порталом та закликає роботодавців активно розміщувати вакансії, адже так разом зможемо посилити медичну систему в боротьбі проти ворога! 

https://work.moz.gov.ua/

 

Учора, 30 березня 2023 року, обірвалося життя лікаря-терапевта Зленка Володимира Володимировича. Весь колектив Комунального некомерційного підприємства “Бериславська центральна районна лікарня” Бериславської міської ради висловлює свої співчуття та розділяє скорботу з родиною померлого.

 

Для лікарні це безсумнівно непоправна втрата. Усе своє життя Володимир Володимирович присвятив допомозі тим, хто потребує. Він завжди відзначався високим рівнем професійності, дисциплінованості, а також уважним і чуйним ставленням до хворих. Лікар завжди був готовий прийти на допомогу, тому його поважали та ним захоплювалися, як колеги, так і пацієнти.

 

Після закінчення Запорізького медичного інституту (1980) працював лікарем відділення швидкої допомоги у Бериславській ЦРЛ. 3 1982 року став дільничним лікарем-терапевтом поліклініки. З 1990 року  Володимир Володимирович очолив терапевтичне відділення центральної районної лікарні та обіймав цю посаду протягом багатьох років.. Прощання з померлим відбудеться 1 квітня 2023 року у м. Херсон.

06.02.2022 року було підписано договір між КНП "Бериславська ЦРЛ" та НСЗУ за 16 пакетами медичних послуг. Відповідно до постанови КМУ від 12.01.2022 №2 "Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я" заробітна плата у розмірі 13,5 тис грн медичним сестрам та 20 тис грн лікарям нарахована.