Бериславська района лікарня Бериславська района лікарня

Дата утворення: 1923 рік.

Площа: 1721,2 тис. км кв., 6,2% від території області.

Відстані: від м. Берислава до м. Херсона залізницею 92 км; автошляхом  68 км.

Географічні дані:  район (місто) розташовано в  степовій  зоні. По території району протікають 2 річки: Дніпро та Інгулець, річка Дніпро є однією з найбільших річок України.Територія району (міста) розташована на правому березі Каховського водосховища та Дніпра.

Кордони: межує з Великоолександрівським, Нововоронцовським, Каховським, Білозерським районами , містом Нова Каховка та Миколаївською областю.

Адміністративно-територіальні одиниці:
Міст районного значення -  1.
Селищ міського типу –  1.
Сільських населених пунктів -  41.
Кількість місцевих рад -  23. 

Чисельність наявного населення станом на 01 квітня 2011 року складає  49521 осіб,     
у тому числі: 
сільське - 32309 осіб, або 65,2%,  
міське  - 17212 осіб, або 34,8%.   

Коротка історична довідка                                                                      
Берислав (рос. Берислав, до 1784 року – Газі Кермен)  ( історичні назви: Вітовтова Митниця – Газі Кермен – Берислав)  -  місто районного значення в Херсонській області України, адміністративний центр Бериславського району.  

На території нинішнього Берислава була розташована в ІІІ-ІV століттях нашої ери столиця Остготського корол­івства Данпарштадт, на­прикінці XIV століття - резиденція золотоординського хана Тогтамиша Догангечіт.  В ХV столітті  в районі теперішнього міста Берислав  була переправа через ріку Дніпро і литовська таможня «Вітовтова Митниця».  Наприкінці XV століття  територія була захоплена кримцями, які за допомогою Османської імперії побудували в 1484 році турецьку фортецю Газі-Кермен, пізніше перейменовану в Кизи-Кермен. Основним завданням фортеці було  завадити в плаванні по Дніпру запорізьким козакам. В 1695 році  турецьку фортецю розгромили козаки гетьмана Мазепи. Заснований нинішній Берислав на руїнах цього колишнього укріплення у 1784 році,  через рік після анексії Кримського ханства Російською  імперією. Бериславський район засновано у 1923 році. 

В районі налічується  понад 300 пам'ятників історії та культури ( кургани, залишки поселень, городищ, храмові будівлі). Найбільш відомими з них є: Свято-Григорівський (Бізюків) монастир ХVІІІ ст. (розташований у селі Червоний Маяк), Свято-Введенська дерев'яна церква ХVІІІ ст.  (розташована в м. Берислав), поховання часів Кримської війни та ін. На території району розташовано історико-культурний заповідник “Кам’янська Січ” у с. Республіканець загальною площею 10,58 га. На території Кам'янської Січі  поховано кошового отамана війська запорізького (низового) Костя Гордієнко.